Sukces Państwa wystawy jest dla nas najważniejszy!

Idealna ekspozycja to połączenie stabilnej konstrukcji z odpowiednio dobranym obciążeniem oraz tablic z fotorealistycznym wydrukiem stanowiących kompletną, przyciągającą i trwałą wystawę.

Odpowiednio opracowany projekt graficzny stanowi integralną część ekspozycji oraz jest gwarancją pozytywnego odbioru.

Doświadczony zespół MediaPress oferuje pomoc praktyczną i merytoryczną zarówno przy projektowaniu wystaw plenerowych, materiałów reklamowych, jak również przy ich realizacji.

W zależności od potrzeb Klienta oraz długości ekspozycji proponujemy dobór odpowiedniego materiału do wykonania tablic stanowiących wypełnienie oferowanych przez nas systemów prezentacji. Niewątpliwie olbrzymią zaletą proponowanych rozwiązań jest możliwość wykorzystania wypełnień i ich oprawy po zakończeniu ekspozycji, tworząc tym samym dekoracje wnętrz Państwa instytucji czy firmy.

Podstawowe materiały stosowane do produkcji wypełnień ,tablic:

  • Tablice PCV (pcv spienione)- najczęściej wykorzystywane przy ekspozycjach krótkookresowych. Charakteryzują się niewielką wagą oraz elastycznością;
  • Tablice PCV (pcv twarde) – stosowane przy ekspozycjach średnio i długookresowych. Charakteryzują się znacznie większą twardością i trwałością;
  • Tablice z płyt kompozytowych (tzw.dibond,tubond) – płyta składająca się z dwóch warstw lakierowanego aluminium połączonych ze sobą rdzeniem polietylenowym (LD-PE). Połączenie warstw wykonane jest metodami chemicznymi i mechanicznymi, co sprawia, że płyta ta jest nadzwyczaj odporna na rozwarstwianie. Materiał najczęściej wykorzystywany przy ekspozycjach długoterminowych. Lekki, sztywny, trwały i estetyczny materiał odporny na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych;
  • szkło laminowane hartowane ESG VSG- NOWOŚĆ! Innowacyjne rozwiązanie wykorzystywane jako element ekskluzywnych wystaw zarówno wewnętrznych jak również zewnętrznych. Pomimo obiegowej opinii o jego kruchości, materiał ten jest twardy i trwały, zapewniający możliwość ekspozycji fotorealistycznych projektów czy zdjęć. Istnieje tu możliwość podświetlenia LED;
  • pozostałe materiały jak pmma, potocznie zwane pleksi, ze względu na właściwości wykorzystywane najczęściej do produkcji elementów podświetlanych LED.

Druk bezpośredni UV. Gwarancja jakości. Idealne odwzorowanie kolorów

Wszystkie wyżej wymienione materiały stosowane przy produkcji systemów, ścianek ekspozycyjnych stanowią idealny podkład pod zadruk bezpośredni UV. Druk UV charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz trwałością na działanie promieniowania ultrafioletowego. Promienie słoneczne utwardzają druk. Druk bezpośredni UV na materiałach płaskich: druk na pcv, druk na płytach kompozytowych, druk bezpośredni na szkle jest standardem wykorzystywanym w produkcji oferowanych przez nas wypełnień. Alternatywę stanowi druk na folii polimerowej (długookresowej) będący uzupełnieniem naszej oferty. Folie z wydrukiem idealnie sprawdzają się przy wykorzystaniu posiadanych przez klienta tablic, wypełnień. To dzięki nim możemy odnowić i powtórnie wykorzystać wcześniej zaklejoną czy zadrukowaną powierzchnię.

Dodatkowe zabezpieczenie ekspozycji.

Wystawy plenerowe bardzo często znajdują się w miejscach narażonych na akty wandalizmu. W związku z tym faktem nie sposób tutaj nie wspomnieć o dodatkowych możliwościach zabezpieczenia powierzchni wydruków, plansz wystawowych.

Folie, laminaty zabezpieczające stanowią naturalne zabezpieczenie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi (filtr UV) oraz uszkodzeniem mechanicznym. Uszkodzenia mechaniczne, zarysowania mogą powstać też na każdym etapie samego przygotowania ekspozycji, przy składowaniu czy transporcie – warto o tym pomyśleć i rozważyć tę dodatkową opcję.

Folie antygraffiti stosowane są jako zabezpieczenie przed aktami wandalizmu. Stosując ten rodzaj folii, mamy możliwość szybkiego i łatwego usunięcia z powierzchni ekspozycji rysunków wykonanych sprayami czy farbą do graffiti- bez konieczności wymiany plansz.